Yağlı Boya Tablo
    • 0
  • Ad Soyad E-posta Şifre Şifre Tekrarı
    veya

Yağlı Boya Tablo

İşçilik?

Yağlı boya tablolarımız usta sanatçılarımız tarafından %100 el işçiliği ile yapılan ve yine %100 yağlı boya tablolardır. İçeriğinde yağlı boya haricinde her hangi bir madde bulunmamaktadır. Bu sebeple bir tablonun esere dönüştürülmesi aylarca sürebilmektedir.Yağlı boya tablolarımızı çerçevesiz olarak sunuyor, çerçevelerin model ve renklerini özel bir yazılım ile sitemize entegre ederek, yağlı boya tablonuzun çerçeve seçimini modern ve klasik olmak üzere tamamen size bırakıyoruz. Tabloonline butik çalışmakta olup başka bir eşinin olmadığı bir sanat galerisidir.

Tuval?

Tuval yağlı boya tablo yapmak için kullanılan yüzeye denir. Ahşap şase üzerine gerilerek yüzeyine yağlı boya tablo yapılır. Şasinin kalınlığı tablo boyutu ile doğru orantılı incelir yada kalınlaşır. Şase üzerine gerilmiş tuvalin boyamada yapışmaması ve şasenin izinin tuvale yansımaması için tabloonline özel bir şase geliştirmiştir. Tuvali şasinin arkasına çevirecek büyüklükte kesip zımba ile çakarak gerdirilir. Çakma sırasında ağzı geniş germe pensesi ile germe işlemi yapılır. Gerilmiş tuvallerde ve yapımı bitmiş resimlerde herhangi bir nedenle bollaşma olursa, tuvalin arka yüzeyini ıslak bir fırça, sünger yada püskürtme sistemi ile nemlendirerek kurumaya bırakmak ve bu işlemi birkaç kez tekrarlamak bollaşmayı giderebilir.Tabloonline Avrupa standartlarında birinci sınıf tuval kullanmaktadır. Tuvaller, erken çürümeye, kurtlanmalara karşı korunması sağlanmış %100 pamuklu ürünlerdir.

Yağlı boya?

Bezir yağı ve toz boyaların karışımı ile yapılmış boyalara yağlı boya denir. Bu karışıma değişik maddeler ilave edilerek boyanın kalitesi arttırılabilir. Yağlı boyanın kalitesini belirleyen ana unsurlar boyanın renginin solmaması ve kuruduktan sonrada çatlamamasıdır. Tabloonline olarak Avrupa standartlarında boya kullanmaktayız bu nedenlede tabloda ömür boyu solmama ve çatlamama garantisi veriyoruz.

Vernik?

Yağlı boya tabloları tozdan, kirden, nikotin lekelerinden, UV- ışınlarından, havadaki zararlı maddelerden, iklim şartlarından korumak için verniklemek gerekir. Toz ve kir zamanla üst yüzeye tutunarak, resmi temizlenmesi imkansız hale getirir. Oysa verniklenmiş resim çok kirlenmiş olsa bile vernik bir kaç teknik işlemle kaldırılır ve resim yeniden verniklenerek ilk günkü görünümünü kazanır. Ayrıca verniklenmiş resmin her tarafı eşit parlak bir görüntüye sahip olur. Biz Tabloonline olarak bütün ürünlerimizi vernikleyerek göndermekteyiz.

Kolay Bakım?

Tablo üzerinde eğer vernik varsa çok fazla bir kirlenme olmaz. Dolayısıyla toz alma bezleri ile tozunu alabilirsiniz. 5-6 sene gibi uzun yıllar aynı mekanda el değmeden duran tabloların üzerine yapışmış bir is katmanı olabilir. O zaman vernikli yada verniksiz olsun farketmez yağlı boya tabloların yüzeyi ıslatılmış nemli bir bez ile silinebilir, bu durum yağlı boyaya hiç bir zarar vermez. En iyi temizleme yöntemlerinden biride hava püskürterek yapılan temizlemedir. Deterjan v.b. kimyasal bir madde kullanmak tablonun yüzeyini kazır, zarar verir. Biz Tabloonline olarak bütün tablolarımızı vernikliyoruz.

Şase?

Ucuz ve kalitesiz ağaçlardan imal edilen şaseler bir süre sonra, hava şartlarından, nemden, rutubetten etkilenir ve bozulmalar başlar. Şaselerimiz 3x4 ve 2x4cm kalınlığında 1. sınıf ağaçlardan kurutulmuş ve fırınlanarak üretilmektedir. Dönme, eğilme, çatlama, yapmaz. Uzun yıllar kalitesini bozmadan güvenle ilk günkü gibi duvarlarınızda kalır.

Çerçeve?

Bin bir renk ve modelde çerçeve çeşidi vardır. Bu nedenle biz Tabloonline olarak çerçeveleri Modern ve Klasik olarak birbirinden ayırdık ve renklendirdik. Bir tablonun içeriği ve tarzı çok beğenilebilir fakat üzerindeki çerçevenin rengi ve modeli tabloyu düşündüğünüz alana uygun olmayabilir. Çerçevenin tablo üzerindeki duruşunun doğruluğunu, tabloyu çerçeveletmeden bezen anlayamaya biliyoruz. Bir çerçeveyi tablo üzerinde görmeden, o çerçevenin uygunluk durumunun şüpheli olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple biz Taloonline olarak eserlerimizi çerçevesiz olarak sunuyor, çerçevelerin model ve renklerini özel bir yazılım ile sitemize entegre ederek tablonuzun çerçeve seçimini tamamen size bırakıyoruz.

Klasik çerçeve

Yaşam alanlarınız klasik dizayn edilmiş ise, seçeceğiniz tablonun bu dizayna uygun olmasının yanında çerçevesininde klasik olarak tercih edilmesi gerekmektedir. Çevreciliği ile bilinen Tabloonline, ağaç katliamını önleyebilmek adına, çevreye zararı olmayan plastik ve ahşap karışımlı içi gözenekli doğada çürümesi kolay, bir okadar sağlam çerçeve türü kullanmaktadır. Ahşap ve plastik karışımlı bu çerçeveler kurtlanmaz ve bükülmez. Klasik çerçeveleri tabloların boyu ile doğru orantılı Avrupa standartların da uygun şekilde kullanmaktayız. Yani tablolarda kullanılan çerçeveler kalın yada ince durmaz. Sitemizde klasik çerçeveyi tabloya uyguladığınızda gördüğünüz oran gerçektir. Siparişini verdiğiniz klasik çerçeveli bir tabloyu satış sitemizde nasıl görüyorsanız aynı boy, oran, model ve renkte size gelecektir.

Modern Çerçeve?

Yaşam alanlarınız modern dizayn edilmiş ise, seçeceğiniz tablonun bu dizayna uygun olmasının yanında, çerçevesininde modern olarak tercih edilmesi gerekmektedir. Çevreciliği ile bilinen Tabloonline, ağaç katliamını önleyebilmek adına, çevreye zararı olmayan plastik ve ahşap karışımlı içi gözenekli doğada çürümesi kolay, bir o kadar sağlam çerçeve türü kullanmaktadır. Ahşap ve plastik karışımlı bu çerçeveler kurtlanmaz ve bükülmez. Modern çerçevelerimiz tek model ve altı renkten oluşur.

Asma Çivisi?

Tabloonline’dan vermiş olduğunuz her siparişte tablonun oranına göre arka tarafında poşet içinde bir veya iki pullu özel beton çivi gönderiyoruz. Tablonuzun arkasında hazır bulunan asma aparatının ölçülerini denk getirecek şekilde çivileri uygun gördüğünüz duvarınıza kolaylıkla çaktıktan sonra Tablonuzu bizden aldığınız gibi duvara asa bilirisiniz. Size sadece bir adet çekiç lazım olup başka ekstra hiç bir malzemeye ihtiyacınız olmayacaktır.

Asma Aparatı?

Tabloonline’dan vermiş olduğunuz her siparişte tablonun oranına göre arka tarafına çakılı bir veya iki adet testere dişli asma aparatları vardır, çivileri uygun gördüğünüz duvarınıza kolaylıkla çaktıktan sonra,Tablonuzu bizden aldığınız gibi duvara asa bilirisiniz. Size sadece bir adet çekiç lazım olup başka ekstra hiç bir malzemeye ihtiyacınız olmayacaktır.

Paketleme?

Tablolarımızı koruyucu bir çerçeve içine yerleştirdikten sonra, altına ve üstüne strafordan plakalar yerleştiriyoruz. Balonlu paketleme malzemesi ile paketleyip, ayrıca su geçirmez kağıtlarla sararak koruma altına alıyoruz bu sistem ile Dünya’da 201 Ülkeye MNG Fedex ile kargoluyor müşterilerimizin tablolarını sorunsuz teslim almalarını sağlıyoruz.

İsimlik?

Tablolar yüzyıllar boyu korunup kullanılabilir. Zaman geçtikçe tabloların değeri daha çok artar ve bu zaman içinde tablonun kimden alındığı, kim tarafından yapıldığı unutulabilir. Tabloların arkasında silinmez bozulmaz pirinç üzerine işlenmiş firmamızın logosu mevcuttur. Bu isimlik tablonun arkasında var olduğu sürece yıllar geçsede teknik destek ve bakım onarım için bize ulaşmanız kolay olacaktır.

Lisans Diploması?

Tablo alımında dikkat etmeniz gereken en önemli unsur tablonun kullanım hakkıdır.Tablonuzu alırken yapmış olduğunuz ödeme karşılığında aldığınız fatura veya fişin bazen hiçbir önemi olmayabilir. Ödemeyi yapmanız o tablonun kullanım hakkının size ait olduğu anlamına gelmez. Çünkü tablo satışı yapan bazı firmalar maalesef sadece ticari düşünmekte olup o tablonun sanatkarını göz ardı ederler. Bu nedenle tabloyu parası ile alan sizler, tablo sahipleri tarafından çok ciddi tazminatlara maruz bırakılabilirsiniz. Tabloonline’nın kendi bünyesinde ressamları, fotoğrafçıları bulunmakta olup ve bu ressamlar sadece Tabloonline için sanatlarını ifa ederler, bir başka firma yada kişiye özel eser yapamazlar. Her tablonun altında kendi ressamlarımızın imzaları bulunmakta. Yapılan her tablonun kullanım ve satış hakkı Tabloonline’a aittir. Tablooonline dan almış olduğunuz her tablonun bir kimliği yani lisans diploması bulunmaktadır. Diplomada tablonun tabloonline dan alındığı ve tablo adı, ressamın adı, yapım tarihi, tablo ölçüsü, tablonun kodu, malzeme türünün yazılı olduğu kaşeli imzalı bir lisans diploması veriyoruz. Size verilen lisans diploması ile tablo üzerinde hiçkimse hiçbir hak talep edemez.