Kanvas Tablo Modelleri Ve Fiyatları Hemen Satın Al
    • 0
  • Ad Soyad E-posta Şifre Şifre Tekrarı
    veya

KANVAS TABLO

Çiçek Tabloları görseli
Kanvas çiçek tabloları
ÇİÇEK TABLOLARI
Şehir Manzaraları görseli
Şehir manzara kanvas tabloları
ŞEHİR MANZARALARI
Doğa Manzaraları görseli
Doğa manzara kanvas tabloları
DOĞA MANZARALARI
Modern Tablolar görseli
Modern dekoratif kanvas tablolar
MODERN TABLOLAR
Siyah Beyaz Tablolar görseli
Siyah beyaz kanvas tablo modelleri
SİYAH BEYAZ TABLOLAR
Soyut Tablolar  görseli
Soyut kanvas tablolar
SOYUT TABLOLAR
Başyapıt görseli
Sanatçıların en değerli kanvas tabloları
BAŞYAPIT
Retro Vintage görseli
Geçmisin modasindan kanvas tablolar
RETRO VİNTAGE
Hayvanlar görseli
Kanvas hayvan tabloları
HAYVANLAR
Dans Müzik görseli
Notaların ve dansın ahengi kanvas tablolar
DANS MÜZİK
Bebek Odası Tabloları görseli
Çocuk odası kanvas tabloları
BEBEK ODASI TABLOLARI
Ünlüler&Liderler görseli
Unutulmaz isimler kanvas tabloları
ÜNLÜLER&LİDERLER
Yiyecek İçecek görseli
Kanvas natürmort tablolar
YİYECEK İÇECEK
Dini Tablolar görseli
Dini kanvas tablolar
DİNİ TABLOLAR
Spor görseli
Sevilen spor dalları kanvas tabloları
SPOR
Türkiye Tarihi ve Atatürk görseli
Atatürk kanvas tablo
TÜRKİYE TARİHİ VE ATATÜRK

Kanvas Tablo

İnsanlar bulundukları alanları güzelleştirmek amacı ile dekoratif zenginlik kazandırmaya yönelik çalışmalar yapmışlardır. Bu dekoratif araçlardan biri de kanvas tablolardır. Bu tablolar kumaşların üzerine baskı yapılarak canlı ve hoş bir görünüm kazanılmasını sağlayan araçlardır. Herkes tarafından beğenilen birçok, tablo modeli bulunmaktadır. Bu tablolar her zevke uyabilen hafif ve kullanışlı tablo modelinden oluşmaktadır.

Kanvas yapımı basit olsa da, kullanılan baskı türü ve kullanılan malzemeler açısından çok zor bir işlemdir. Herkesin kendi başına yapabileceği baskılar değildir, yapılsa bile tam istenilen kaliteyi alamazsınız. Bu nedenle tecrübeli kanvas ustalarından yardım almanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra son teknoloji baskı makinaları tarafından basılmalı ve birçok işlemden geçmelidir.

Kanvas kumaşından yapılan iskeletteki kullanılan kalite bile çok fark edecektir. Kullanılan çiviler ve ek olarak kullanılan çerçeveler tüm bunlar görsellikle birleşerek göze hitap eden can alıcı Kanvaslar halini almalıdır.

Kanvas Tablo Çeşitleri

Kanvas tablolarda çok çeşit bulunmaktadır. Aslında baskı türünden bile çeşitlere ayrılması gereken tablo türlerinden biridir. Ama genellikle herkes tarafından kanvas tablolar 4 çeşitte bulunmaktadır. Bu çeşitler tablonun tipine göre değişiklik göstermektedir.

Parçalı Kanvas Tablolar

Standart bir portre düşünürsek bu portrenin parçalar haline bölünmüş ve kanvasa dönüştürülmüş haline parçalı kanvas denilmektedir. Bu kanvasların tek bir hali bütünü bozacağından dolayı resimlerin ayrı ayrı kullanılmadan birleştirilerek kullanılması gerekmektedir. Tabloların bütününe bakıldığında gerçek görselin görünümü ortaya çıkmaktadır.

Çerçeveli Kanvas Tablolar

Çerçeveli kanvas tablolar standart kanvasın çevresine resme uygun çerçeve dizayn edilmesi ile oluşmaktadır. Bu çerçeveler kendi aralarında genişlik açısından değişiklik gösterseler de hemen hemen hepsi aynıdır. Renk ve desen olarak değişiklik gösterilmesi gerekmektedir. Birçok desende ve renkte bulunabilen kanvas çerçeveleri çok detaylı olarak seçilmesi gerekmektedir. Sağlam ve kaliteli malzemelerden oluşması gerekmektedir.

Yağlı Boya Kanvas Tablolar

Kanvas tablo çeşitleri arasında yağlı boya kanvaslar en gerçekçi ve en kaliteli kanvas çeşitlerindendir. Kullanılan boyası ve tekniği ile sanki bir sanatçı yapmışçasına görünmektedir. Görenlerin gerçekle yağlı boya arasında ki farkı anlamasını güçleştirmektedir. Kabartmalı ve fırça izi izlenimi vermesi kullanılan teknikler arasındadır. Standart kanvaslar boyayı emerken, yağlıboya hep üstte kalmaktadır. Bu nedenle göze çok daha canlı renkler yansımaktadır.

Ledli Kanvas Tablolar

Ledli kanvas kullanılan kumaşın ince olması ve içerisine ledlerin döşenmesi ile diğer tablolardan farklı bir imaja sahiptir. Kullanılan ledler tablonun üzerinde ki resme göre renk değişimi yapabilmektedir. Bazen kanvas tablonun içine döşenebilen ledler bazen de tablonun çerçevesine döşenebilmektedir.

Kanvas Tablolarda Sık Sorulan Sorular?

Sizler için hazırladığımız bu bölümde Türkiye’de kanvas tablo hakkında en çok sorulan soruları derlemiş bulunuyoruz. Sizde bu sorulardan birini merak ediyorsanız bu bölümümüz tam size göre.

Kanvas Tablo Nasıl Asılır?

Genellikle kanvas tablolar çivi ve dübel yardımı ile asılmaktadır. Tabloların boyutuna göre çivi ve dübel sayısı artmaktadır. Küçük boyutlu tablolarda “timsah ağazı” denilen aparat kullanılmaktadır. Bu aparatlar sayesinde tablonuzu bir çiviye rahatlıkla oturtarak asabilirsiniz. Bunun yanı sıra kanvas tabloyu iz bırakmayan bantlar yardımı ile rahatlıkla duvarlarınıza asabilirsiniz.

5 Parçalı Kanvas Tablo Nasıl Asılır?

Genellikle parçalı kanvaslar simetrik olarak asılmaktadır. Bu nedenle her parçanın eşit olarak aralarında 5 cm kalacak şekilde asılması göze daha çok hitap etmektedir. Eşit parçalarda ve simetrik bir şekilde asılan tablolar her zaman daha güzel görünüm ve daha modern bir hava katmaktadır.