kanvas tablo
    • 0
  • Ad Soyad E-posta Şifre Şifre Tekrarı
    veya

KANVAS TABLO

Tasarım hizmeti?

Tasarım ekibimiz baskı öncesi hazırlığı profesyonelce yapar. İmajdaki baskı hatalarını minimize eder.

İşçilik?

Canvas tablolarımız uzman ekibimiz tarafından el işçiliği ile yapılır. Dijital baskı sistemi ile canvas kumaş üzerine istenilen fotoğraf basılır. Bu kumaş 3 cm kenar kalınlığındaki hafif ahşap şase üzerine şasenin yanlarını da kapatacak şekilde el işçiliği ile gerilir. Canvas kumaş gerildikten sonra ahşap şase hiç bir şekilde görünmez. Bu tasarım tabloya farklı bir boyut kazandırır. Ahşap şaseye gerdirilen Canvas tablo, modern ve klasik çerçeve içine yerleştirilerek de farklı bir görünüm kazanır. Üzerinde askı aparatı ve çivileri ile birlikte hazırlanan tablo, kolaylıkla asılabilecek şekilde kullanıma hazır bir halde gönderilir.

Tuval?

Tuval yağlı boya tablo yapmak için kullanılan yüzeye denir. Ahşap şase üzerine gerilerek, yüzeyine yağlı boya tablo yapılır. Tabloonline Canvas kumaş üzerine Roland dijital baskı makinaları ile iç mekan baskı kalitesinde fotoğrafları basarak tablo imalatı yapmaktadır. Gerilmiş tuvallerde ve yapımı bitmiş resimlerde herhangi bir nedenle bollaşma olursa, tuvalin arka yüzeyini ıslak bir fırça, sünger yada püskürtme sistemi ile nemlendirerek, kurumaya bırakmak ve bu işlemi birkaç kez tekrarlamak bollaşmayı giderir. Tabloonline Avrupa standartlarında birinci sınıf tuval kullanmaktadır. Tuvaller, erken çürümeye, kurtlanmalara karşı korunması sağlanmış %100 pamuklu 1. Sınıf 460 gr kalın canvas kumaşlardır.

Mürekkep

Dünya markası Roland’ın kendi makinalarında kullandığı ve önerdiği orijinal baskı boyasını kullanmaktayız. Bu mürekkep ile gerçek renk ve tonlarda dijital baskı yöntemi ile tablo imalatı yapıyoruz.

Baskı

Tablolarımıza ileri düzey baskı teknikleri uygulayarak dünya markası Roland dijital baskı makinaları ile 7 Pikolitre, 1440 Dpi çözünürlükte, iç mekan baskı modunda, fotoğraf kalitesinde dijital baskı yöntemi ile tablolarımızı imal ediyoruz.

Vernik?

Dijital baskı Canvas tabloları tozdan, kirden, nikotin lekelerinden, UV- ışınlarından, havadaki zararlı maddelerden, İklim şartlarından korumak için verniklemek gerekir. Toz ve kir zamanla canvas tablonun üst yüzeye tutunarak resmi temizlenmesini imkansız hale getirir. Oysa Verniklenmiş tablo çok kirlenmiş olsa bile rahatlıkla silinip temizlene bilir ve ilk günkü görünümünü kazanır.

Kolay Bakım?

Canvas Tablo üzerinde koruyucu vernik var ise kirlenmeyi dert etmeyin. Toz alma bezi ile tozunu rahatlıkla alabilirsiniz. 5-6 sene gibi uzun yıllar aynı mekanda el değmeden duran Canvas tabloların üzerine yapışmış bir is katmanı olabilir. Bu durumda vernikli yada verniksiz olsun fark etmez tabloların yüzeyi ıslatılmış nemli bir bez ile silebilirsiniz. Bu yöntem Canvas tabloya bir zarar vermez. En iyi temizleme yöntemlerinden biride hava püskürterek yapılan temizlemedir.Deterjan v.b. kimyasal bir madde kullanmak Canvas tablonuzun yüzeyini kazır, zarar verir. Biz Tabloonline olarak bütün tablolarımızı vernikliyoruz.

Şase?

Canvas tablo yapımında kullanılan Ucuz ve kalitesiz ağaçlardan imal edilen şaseler bir süre sonra, hava şartlarından, nemden, rutubetten etkilenir ve bozulmalar başlar. Şaselerimiz 3x4 ve 2x4cm kalınlığında 1. sınıf ağaçlardan kurutulmuş ve fırınlanarak üretilmektedir. Dönme, eğilme, çatlama, yapmaz. Uzun yıllar kalitesini bozmadan güvenle ilk günkü gibi duvarlarınızda kalırlar.

Çerçeve?

Canvas Tablo imalatında kullanılan bin bir renk ve modelde çerçeve çeşidi vardır. Bu nedenle biz Tabloonline olarak çerçeveleri modern ve Klasik olarak birbirinden ayırdık ve renklendirdik. Bir tablonun içeriği ve tarzı çok beğenilebilir fakat üzerindeki çerçevenin rengi ve modeli tabloyu düşündüğünüz alana uygun olmaya bilir. Çerçevenin tablo üzerindeki duruşunun doğruluğunu, tabloyu çerçeveletmeden bezen anlayamaya biliriz. Bir çerçeveyi tablo üzerinde görmeden, o çerçevenin uygunluk durumunun şüpheli olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple biz Taloonline olarak Canvas tablolarımızı çerçevesiz olarak sunuyor. Çerçevelerin model ve renklerini özel bir yazılım ile sitemize entegre ederek, tablonuzun çerçeve seçimini tamamen size bırakıyoruz.

Klasik çerçeve

Yaşam alanlarınız klasik dizayn edilmiş ise, seçeceğiniz canvas tablonun bu dizayna uygun olmasının yanında çerçevesininde klasik olarak tercih edilmesi gerekmektedir. Çevreciliği ile bilinen Tabloonline, ağaç katliamını önleyebilmek adına, çevreye zararı olmayan plastik ve ahşap karışımlı içi gözenekli doğada çürümesi kolay, bir okadar sağlam çerçeve türü kullanmaktadır. Ahşap ve plastik karışımlı bu çerçeveler kurtlanmaz ve bükülmez. Klasik çerçeveleri tabloların boyu ile doğru orantılı Avrupa standartların da uygun şekilde kullanmaktayız. Yani canvas tablolarda kullanılan çerçeveler kalın yada ince durmaz. Sitemizde klasik çerçeveyi canvas tabloya uyguladığınızda gördüğünüz oran gerçektir. Siparişini verdiğiniz klasik çerçeveli bir canvas tabloyu satış sitemizde nasıl görüyorsanız aynı boy, oran, model ve renkte size gelecektir.

Modern Çerçeve?

Yaşam alanlarınız modern dizayn edilmiş ise, seçeceğiniz Canvas tablonun bu dizayna uygun olmasının yanında, çerçevesininde modern olarak tercih edilmesi gerekmektedir. Çevreciliği ile bilinen Tabloonline, ağaç katliamını önleye bilmek adına, çevreye zararı olmayan plastik ve ahşap karışımlı içi gözenekli doğada çürümesi kolay, bir o kadar sağlam bir çerçeve türü kullanmaktadır. Ahşap ve plastik karışımlı bu çerçeveler kurtlanmaz ve bükülmez. Modern çerçevelerimiz tek model ve altı renkten oluşur.

Asma Çivisi?

Tabloonline’dan vermiş olduğunuz her siparişte,Canvas tablonun oranına göre arka tarafında poşet içinde bir veya iki pullu özel beton çivi gönderiyoruz.Canvas Tablonuzun arkasında hazır bulunan çakılı asma aparatının ölçülerini denk getirecek şekilde, çivileri uygun gördüğünüz duvarınıza kolaylıkla çaktıktan sonra Canvas Tablonuzu bizden aldığınız gibi duvara asa bilirisiniz. Size sadece bir adet çekiç lazım olup başka ekstra hiç bir malzemeye ihtiyacınız olmayacaktır.

Asma Aparatı?

Tabloonline’dan vermiş olduğunuz her siparişte, Canvas tablonun oranına göre arka tarafına çakılı bir veya iki adet testere dişli asma aparatları vardır, çivileri uygun gördüğünüz duvarınıza kolaylıkla çaktıktan sonra Canvas Tablonuzu bizden aldığınız gibi duvara asa bilirisiniz. Size sadece bir adet çekiç lazım olup başka ekstra hiç bir malzemeye ihtiyacınız olmayacaktır.

Paketleme?

Canvas Tablolarımızı koruyucu bir çerçeve içine yerleştirdikten sonra altına ve üstüne strafordan plakalar yerleştiriyoruz. Balonlu paketleme malzemesi ile paketleyip, ayrıca su geçirmez kağıtlarla sararak koruma altına alıyoruz bu sistem ile Dünya’da 201 Ülkeye MNG Fedex ile kargoluyor müşterilerimizin tablolarını sorunsuz teslim almalarını sağlıyoruz.

İsimlik?

Canvas Tablolar yıllar boyu korunup kullanılabilir ve bu zaman içinde tablonun kimden alındığı, kim tarafından imal edildiği unutulabilir. Canvas Tabloların arkasında silinmez bozulmaz pirinç üzerine işlenmiş firmamızın logosu mevcuttur. Bu isimlik tablonun arkasında var olduğu sürece yıllar geçse de teknik destek ve bakım onarım için bize ulaşmanızı sağlayacaktır.

Lisans Diploması?

Canvas Tablo alımında dikkat etmeniz gereken en önemli unsur tablonun kullanım hakkıdır. Canvas Tablonuzu alırken yapmış olduğunuz ödeme karşılığında aldığınız fatura veya fişin bazen hiçbir önemi olmayabilir. Ödemeyi yapmanız o tablonun kullanım hakkının size ait olduğu anlamına gelmez. Çünkü tablo satışı yapan bazı firmalar maalesef sadece ticari düşünmekte olup o tablonun sanatkarını göz ardı ederler. Bu nedenle Canvas tabloyu parası ile alan sizler, tablo sahipleri tarafından çok ciddi tazminatlara maruz bırakılabilirsiniz. Tabloonline’nın kendi bünyesinde ressamları, fotoğrafçıları bulunmakta olup ve bu sanatkarlar sadece Tabloonline için sanatlarını ifa ederler, bir başka firma yada kişiye özel eser yapamazlar. Her tablonun altında kendi ressamlarımızın imzaları bulunmakta. Yapılan her tablonun kullanım ve satış hakkı Tabloonline’a aittir. Yapılan yağlı boya tablonun orijinali ayrıca satılır. Aynı tabloyu Dijital baskı yöntemi ile Canvasa basma ve çoğaltma hakkı kendi elinede olan Tabloonline bu tabloları satışını yapar. Tablooonline dan almış olduğunuz her tablonun bir kimliği yani lisans diploması bulunmaktadır. Diplomada tablonun tabloonline dan alındığı ve tablo adı, ressamın adı, yapım tarihi, tablo ölçüsü, tablonun kodu, malzeme türünün yazılı olduğu kaşeli imzalı bir lisans diploması veriyoruz. Size verilen lisans diploması ile tablo üzerinde hiçkimse hiçbir hak talep edemez.